Як вибрати мотоботи

Набір екіпірування для їзди на мотоциклі не можна вважати завершеним, якщо ви ще не придбали спеціальне взуття. Те, що називають мотоботами, зовсім не підходить для прогулянок пішки. Так само, як звичайне взуття не підходить для їзди на мотоциклі, тим паче – серйозні заняття мотоспортом. Мотоботи спроектовані так, щоб максимально захистити гомілковостоп від пошкоджень.

Як вибрати мотоботи

При їзді на будь-якому мототранспорті ноги завжди знаходяться в зоні ризику. І чим вищі спортивні якості машини та амбіції водія, тим серйозніша небезпека травмувати кінцівки. Мотоцикл, що втратив керування, насамперед завалюється на ногу водія. Найбільш уразливими в такій ситуації виявляються ступня та кісточка. Гомілки людини – складна рухлива система з кількох десятків дрібних кісток, зв'язок, суглобів. Пошкоджувати ці частини тіла небажано – лікування буде тривалим та не завжди успішним. Тому досвідчений байкер ніколи не сяде за кермо у звичайних мокасинах.

Для кожного виду мотоспорту – своє взуття

  1. Спортивні, або гоночні. Такі черевики призначені для швидкісної їзди жорстким рівним покриттям. Як відомо, при падінні на асфальт на великій швидкості відбувається тривале і травмуюче ковзання. Тому гоночні черевики, по-перше, мають жорстку форму. По-друге, у них передбачено захист від сильного тертя. Відмінна риса спортивних мотоботів – знімні слайдери із зовнішнього боку ступні. Високому рівню безпеки сприяють і спеціальні міцні пластини, розташовані в області кісточки, п'яти та пальців. Найчастіше спортивні мотоботи мають висоту, достатню, щоб закрити ступню та суглоб кісточки.
    Як вибрати мотоботи
  2. Позашляхові, або кросові (MX, ATV). Розроблено спеціально для таких спортивних дисциплін, як крос та ендуро. Кросові мотоботи високі, сягають майже коліна. Добре захищають ногу при ударах, забезпечені міцними захисними пластинами на гомілки та мисці черевика. Але для асфальту і великих швидкостей не дуже підходять – в них не передбачено захисту від тертя.
  3. Супермото (SMX). Ці черевики універсального призначення та поєднують якості спортивних та позашляхових мотоботів. Вони такі ж високі і із захистом гомілки та миски, як боти для кросу. При цьому мають захисні слайдери від тертя, як на гоночних черевиках.
  4. Туристичні (турингові). Призначені для широкого загалу мотолюбителів, як ясно з назви, вони ідеально підходять для подорожей і тривалих поїздок. У розробці таких черевиків основний наголос робиться на комфортабельність, навіщо доводиться жертвувати частиною рівня безпеки. Але такі мотоботи не призначені для екстремального використання і захист екстра-класу їм не потрібний. Тим не менш, вони забезпечені досить високим рівнем захисту – мають захисні пластини (хоч і у меншій кількості, ніж гоночні). Хороші турингові моделі виготовляються із висококласних матеріалів та дуже зручні.
  5. Мотокросівки. Найлегший вид взуття для мотолюбителів. Мотокросівки відрізняє підвищений комфорт, їх часто вибирають ті, хто не любить мотоботи. Вони зручно і пішки і на мотоциклі. Функції захисту, звичайно, набагато нижчі, ніж у спортивних. Але приставка «мото» у назві є не просто так – йдеться все-таки про спеціалізоване взуття, а не про звичайні міські трекери. Мотокросівки сконструйовані так, щоб забезпечити мінімально необхідний рівень безпеки. Через невелику висоту, вони гірше захищають гомілковостоп. Верхня частина найчастіше виготовляється з м'яких матеріалів. Добре вентилюються, не промокають.

Частина байкерів, найчастіше – власники чопперів, воліють класичний варіант – шкіряні байкерські чоботи. Такі чоботи шиються з товстої шкіри, мають спеціальні зміцнюючі шари в області кісточок та масивну пластикову накладку на мисці. Іноді мають додаткові конструктивні елементи підвищення безпеки. Однак найчастіше їх обирають скоріше з іміджевих інтересів, а не міркувань безпеки.

Виробники мотовзуття не забули і про жіночу аудиторію. Жіночі мотоботи робляться за тими ж принципами, часто мають більш полегшену конструкцію та яскравіший дизайн.

Конструкція мотоботів – майже космічні технології

Моточеревики, як і будь-яке мотоекіпіровка, виконують насамперед дві найважливіші функції:

До цього можна додати ще такі важливі параметри, як:

Забезпечення безпеки – це захист від сильних ударів, захист від скручування на тіло (що може призвести до вивихів і переломів) і захист від ковзних травм (садна, опікові рани). У кожному виді мотоспорту пріоритети розставлені дещо по-різному, тому для кожного розробляється свій вид мотовзуття.

Розглянемо, за рахунок чого мотоботи забезпечують безпеку ніг спортсмена.

Надійність та комфорт впливають і на спортивні показники, і на стан здоров'я спортсмена. Якісне мотовзуття передбачає захист від вологи, хорошу вентиляцію, анатомічний крій.

Матеріали та технології

Виробництво взуття для мотоспорту – найскладніший багаторівневий процес. Лабораторії та конструкторські бюро розробляють інноваційні матеріали, шукають більш надійних конструктивних рішень. Усі розробки проходять тестування у жорстких умовах на треках та симуляторах. І тільки коли всі недоліки та слабкі місця будуть виявлені та виправлені, модель може бути запущена у серійне виробництво.

Мотовзуття виготовляють із максимально міцних матеріалів, що поєднують жорсткість та еластичність. Часто використовують поліуретан, кевлар, каучукові вставки для фіксації суглобів, литі каучукові або композитні підошви.

Для пошиття халяви використовується шкіра або текстиль. Шкіра частіше зустрічається на гоночних та туристичних моделях. Для кросового спорту більше використовується текстиль – він краще очищається від бруду та зручніше в експлуатації. І шкіра, і текстиль теж грають свою роль у захисті ноги. забезпечують додаткову жорсткість та амортизацію, захищають від тертя.

Для каркасів використовуються металеві деталі. Захисні щитки виготовляються із міцних видів пластмас, кожен, що відповідає своєму призначенню. Наприклад, для виготовлення слайдерів, що охороняють при ковзанні, використовують стійкі до стирання склади.

Для виготовлення підошв використовують матеріали, стійкі до агресивних впливів – бензину, нафти, олій, газів.

Поговоримо про застібки

Якщо у повсякденному взутті їм зазвичай не надається особливого значення, то у взутті для їзди на мотоциклі – це найважливіша частина конструкції. Справді, що користь від гарного черевика, якщо в найвідповідальніший момент він може розстебнутись, з'їхати чи злетіти з ноги? Щоб попередити подібну ситуацію, на мотоботах робляться спеціальні застібки, що стягують. Конструкції бувають різними, але в них завжди присутній ремінь, що фіксує. Блискавки, липучки та інші види застібок обов'язково зверху додатково закріплюються ремінцями. За допомогою ремінців взуття щільно підганяється по нозі.

У взутті для агресивних видів мотоспорту розробники пішли ще далі – була створена принципово нова конструкція подвійного черевика. Професіонали використовують лише цю модель. Для захисту ноги був потрібний максимально жорсткий захист, але таку конструкцію було складно підігнати і зафіксувати на нозі. Крім того, застібки та фіксатори залишалися «слабкою ланкою» – при сильних ударах вони ушкоджувалися насамперед. Тоді з'явилася ідея подвійного черевика, у якому всі фіксатори заховані всередині, а зовнішня оболонка зроблена максимально міцною. Щоправда, у такій броні важче відчувати підніжку та важелі управління, але для спортсменів-профі це не проблема, а хороша захищеність ноги важливіша.

Такий вид застібки, як шнурки – найнесерйозніший варіант, вони підведуть будь-якої миті. Так, вони дешеві, доступні, легко зрізаються, дозволяючи швидко зняти взуття з ноги. Але все це ніяк не виправдовує низький рівень безпеки.

Вдала покупка

Загалом, це приблизно все, що потрібно знати про мотоботи. Декілька порад, на що потрібно звертати увагу при покупці.

  • Добре, якщо обране вами взуття закриває гомілковостоп, щільно охоплює п'яту, кісточку і вище. П'ятка має надійно сидіти в черевику і не їздити вгору-вниз.
  • Надайте перевагу моделям з продуманою системою регулювання, що дозволяє вам самостійно підігнати мотоботи по нозі.
  • Перевірте, як почувається нога в черевику, чи не здавлені пальці. Вчіть, що сидячи в положенні (а на мотоциклі ви будете їздити саме так), стопа дещо змінює форму.
  • Перевірте якість фурнітури та застібок.
  • Мото черевики мають бути досить гнучкими та зручними.
  • Вибирайте моделі легші за вагою за рівних показників безпеки.
  • Красивий стильний дизайн – це додатковий драйв.

Загалом, при покупці мотовзуття, вам належить знайти баланс між своєю манерою їзди, майбутніми умовами експлуатації, максимально необхідною безпекою та особистим комфортом.

відгук керівника
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
Задати питання
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
передзвоніть мені
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону

Кошик покупок

{{product.name}}
{{product.quantity}}
+
Передзамовлення
{{product.price_old}}
{{product.price}}
{{product.total}} грн
Ви заощаджуєте {{product.total_sale}} грн !
Всього на суму: {{total}} грн
Швидкий заказ

Замовлення відправиться відразу в обробку, а всі деталі ви обговоріть з менеджером

або