Вибираємо гідну екшн-камеру для мотопригод!

У сучасному світі існує маса можливостей проводити дозвілля незвичайним і незабутнім способом. Втікаючи від міської метушні та монотонної повсякденності, все більше жителів мегаполісів віддають перевагу активному відпочинку на природі. Популярність екстремальних розваг та видів спорту зростає – вони дають можливість струснутись, пережити яскраві враження та емоції, перевірити свій характер на міцність та відчути себе героєм. Мотоспорт завжди приваблював любителів великих швидкостей та сучасної техніки. Вибрати є з чого – мандрівки, мототуризм, спортивні гонки, екстремальний крос, ендуро, катання на квадроциклі. Сумувати не доводиться!

Вибираємо гідну екшн-камеру для мотопригод!

Моменти неймовірної свободи та захоплення надовго залишаються у пам'яті, до них хочеться повертатися знову і знову. І, звичайно, хочеться поділитися враженнями із близькими людьми, похвалитися перед знайомими. Фото та відео – найкращий спосіб «зупинити мить», вони зберігають враження та документують наші подвиги.

Якісна зйомка спортивних занять потрібна не тільки для того, щоб уславитися в інтернеті або вразити уяву оточуючих. Існує більш прагматична та важлива причина для зйомки всіх занять та тренувань. Це можливість переглянути запис та проаналізувати свої дії. Робота над помилками – важлива частина будь-якого навчального процесу, особливо, якщо йдеться про екстремальні та потенційно небезпечні заняття. Замість того, щоб багаторазово повторювати ризикований трюк, намагаючись зрозуміти, що йде не так, краще один раз переглянути покадровий запис і побачити, у чому помилка. На щастя, сучасні технології дозволяють створювати відеоматеріали безпосередньо під час руху, роблячи процес навчання набагато ефективнішим та безпечнішим.

Вибираємо гідну екшн-камеру для мотопригод!

Наявність відеозапису полегшує обмін досвідом, отримання консультацій у спеціалістів. Відеоархів дозволить спостерігати динаміку вашого спортивного розвитку. Та й будь-які посиденьки «бойових товаришів» проходять набагато цікавіше та інформативніше, коли є, що показати та обговорити. Загалом, знімати відео екстремальних занять можна і потрібно. Жаль тільки, що стандартна техніка не дозволяє отримати прийнятну якість.

Всі, хто намагався знімати динамічні заходи на природі, стикалися з тим, що звичайна камера погано справляється. Мало того, що вона вкрай незручна при зйомці активної дії, стискує рух, не ловить фокус на великих швидкостях. Ще й сама камера в диких умовах швидко виходить із ладу – вібрації, удари, попадання бруду та води. Рано чи пізно приходиш до висновку, що потрібне спеціальне обладнання, розроблене саме для таких цілей.

Справді, для таких зйомок існує особливий вид кінокамер, так звані екшн-камери. Вони спочатку розроблялися в руслі зовсім іншої технологічної філософії:

  • Оскільки зйомка відбувається одночасно з активною дією, руки по можливості повинні бути вільними, ніщо не повинно заважати руху та порушувати правила безпеки. Тому перший принцип таких камер - мінімальна вага і розмір плюс можливість кріпити її на будь-яку частину тіла або спорядження.
  • Управління екшн-камерою має бути максимально простим та інтуїтивним – спортсмен не повинен відволікатися під час занять.
  • Камера повинна витримати суворі умови, в яких ведеться запис - не пошкоджуватися при ударах і струсі, мати водонепроникний корпус, переносити занурення на велику глибину та перепади температур.
  • Якість зйомки має бути високою, наскільки це можливо. Адже багато знятих моментів можуть бути унікальними, серед тих, що трапляються раз у житті. Прикро упустити такий матеріал через невдалу зйомку.
  • Прогулянки, гонки, тренування та походи не мають на увазі постійний пошук зарядки для обладнання. Тому, гарна екшн-камера повинна якомога довше працювати на одній зарядці, мати великий обсяг пам'яті та можливість швидко перекидати відзнятий матеріал на будь-який зручний носій – ноутбук, телефон, інтернет.

Як не потонути в морі пропозицій та знайти те, що потрібно

Вибрати відповідну модель та марку екшн-камери – завдання не з легких! Розібратися у всіх тонкощах сучасних технологій далеко не кожному під силу. Ринок насичений пропозиціями, кількість інновацій та різноманітних модифікацій зростає з кожним днем, і встежити за всіма новинками часто просто неможливо. Спробуємо визначити основні характеристики екшн камери, на які потрібно орієнтуватися при виборі.

 

Вибираємо гідну екшн-камеру для мотопригод!

Розглянемо спочатку технічні параметри, необхідні якісної зйомки.

  1. Якість відео залежить від параметрів роздільної здатності. Чим вище роздільна здатність під час зйомки, тим досконаліше картинка. Звичайно, камери, що дозволяють знімати з найвищою роздільною здатністю, і ціну мають найвищу. Але хороше відео того варте – при поганій якості багато не можна буде до ладу розглянути. Якщо в якийсь момент суперякість не обов'язково і потрібно заощадити місце на карті пам'яті, завжди можна виставити нижчу роздільну здатність.
    Щоб з'ясувати, яке співвідношення ціни та якості буде оптимальним для вас, визначтеся, для чого потрібно відео та на яких носіях воно транслюватиметься.
    • Для перегляду на ноутбуці, комп'ютері, телефоні, у невеликих форматах – дозволу відео WVGA 480р цілком достатньо, хоча якість картинки буде не кращою.
    • Вибравши камеру формату Action HD (720р), ви отримуєте більш чітке зображення, яке чудово виглядатиме на моніторі ПК у повноекранному режимі. Якщо ви не збираєтеся демонструвати свої записи на екрані на всю стіну, і вони призначені лише для перегляду на комп'ютері – така камера буде для вас найкращим рішенням. Нема рації переплачувати великі гроші за щось ще.
    • Якщо ви хочете мати екшн-відео найвищої на сьогоднішній день якості – зверніть увагу на маркування Full HD. Її можна побачити на найновіших і найкрутіших моделях екшн-камер. Full HD дозволяє вести зйомку в режимі роздільної здатності 1080р і дає картинку максимально наближену до реальності. Таке відео можна дивитися і на комп'ютері, і великому плазмовому телевізорі.
  2. Зверніть увагу, чи камера має стабілізатор зображення. Так як знімати доведеться в непередбачуваних умовах і можливі сильні вібрації та тряски, ця функція виявиться дуже корисною.
  3. Камера має бути оснащена вбудованим мікрофоном. Він має бути високочутливим та з обов'язковою функцією придушення шумів.
  4. Яка швидкість зйомки має обрана вами камера? Стандартний запис зазвичай робиться зі швидкістю 25-30 кадрів на секунду. У звичайних ситуаціях дія відбувається досить спокійно і поступово, і при цій швидкості камера встигає підлаштовувати ракурс зйомки. Запис виходить без ривків та змащених зображень.
  5. Але якщо ви спробуєте зняти мотогонки або якусь швидку дію зі стрімкими ривками та змінами ракурсів – на відео багато кадрів виявляться такими, що розпливлися. Тому для екшн-камер створено функцію підвищеної швидкості запису до 60 кадрів за секунду. Це дозволить отримати максимально чітке зображення навіть найдинамічніших сюжетів. Спортсменам, які роблять відео не для розваг, а для аналізу своїх дій, важливо вибрати камеру з цією функцією. Вона дозволить переглядати зображення покадрово та в режимі сповільненої зйомки. Під час перегляду відеоредактора є можливість уповільнити відео, виставивши параметр 60 кадрів в секунду для стандартного режиму.
  6. Якщо під час зйомки потрібно захопити якнайбільше простір, зверніть увагу, який у об'єктива кут огляду. Надзвичайно 170-градусний об'єктив стоїть не на всіх камерах, це потрібно враховувати при виборі.
  7. Камери останнього покоління мають опцію циклічного запису. Якщо на картці пам'яті немає місця для нових файлів, ця функція дозволяє автоматично записувати їх, стираючи найстаріші за часом записи. Так що, брак місця на карті не застане вас зненацька і відео обов'язково запишеться.

Екшн-камера – рекордсмен з виживання

Теперь рассмотрим, насколько камера приспособлена к нестандартным условиям съемки и насколько защищена от внешних воздействий.

  • Головна вимога до камери – міцність та ударостійкість. Екшн-камери роблять із надміцних пластиків або легких алюмінієвих сплавів. І ті, й інші матеріали добре себе зарекомендували, хоча багато хто вважає, що металевий корпус все-таки надійніший. Здатність екшн-камер витримувати підвищені навантаження просто вражає. Деякі моделі можуть пережити падіння з висоти в кілька кілометрів, перепади температур від –20ºС до +40ºС, сильна злива та занурення на глибину – і залишитись у робочому стані.
  • Вологонепроникність – дуже корисний параметр, який є не у всіх моделей. Не плутайте зі стандартною захищеністю від вологи, заявленої на всіх екшн-камерах. Відмінність проста - стандартний захист від вологи врятує від невеликого дощу або бризок води. Але, впустивши таку камеру у воду, навіть невелику калюжу, ви ризикуєте залишитися без відеозйомки. А водонепроникна камера падіння воду не боїться. Зверніть увагу на технічні характеристики – значення цього параметра має бути 0,5 метра. Якщо ви збираєтеся використовувати екшн-камеру для підводної зйомки, потрібний серйозніший захист. Це може бути спеціальна модель для зйомки у воді, яка має непроникний корпус. Інший варіант – купити для улюбленої камери окремий водонепроникний бокс. І корпус, і футляр зазвичай дозволяють занурюватися на глибину до 30 метрів. Деякі бокси розраховані навіть на занурення до 60 метрів.
  • У хорошій екшн-камері всі порти та отвори повинні мати спеціальні заглушки, що захищають від потрапляння всередину пилу, бруду та води.

Розглянувши всі ці параметри, ви можете визначити, наскільки захищеною та зручною має бути потрібна вам екшн-камера. Погодьтеся, неприємно, якщо дороге обладнання вийде з ладу в найкоротший термін, не витримавши серйозних умов експлуатації.

Комплектація, девайси та додаткові функції

У комплект постачання обов'язково входить гермобокс. Він повинен бути такого розміру, щоб у нього містилася камера з підключеним дисплеєм та додаткова батарея. Гермобокс виконує важливу функцію захисту камери під час зйомки у нестандартних умовах.

Однак треба пам'ятати, що гермобокс глушить звуки, тому ваш запис матиме поганий і слабкий звук. Якщо умови майбутньої зйомки не такі вже екстремальні, але хочеться отримати відео з хорошим звуком - екшн-камеру можна використовувати і без гермобоксу, якщо це дозволяє система кріплення.

Не варто ігнорувати такий важливий момент, як кріплення екстрім-камери. Ідеальний варіант – коли до комплекту входять кілька видів кріплення, що дозволяють встановлювати камеру на різні поверхні. Найзручнішим вважається кріплення з різьбленням – воно дає можливість кріпити пристрій різноманітними способами. Розробники екшн-камер пропонують цікаві рішення – кріплення із шарнірами, що дозволяють вільно обертати камеру, вакуумні присоски тощо. Якщо в обраній вами камері такий набір кріплень не передбачений, доведеться додатково витратитися на купівлю компонентів, що відсутні.

Зверніть увагу - якщо різьблення для кріплення є лише на гермобоксі, запис завжди доведеться вести тільки з гермобоксом, без нього ви просто не зможете нікуди зміцнити камеру. Набагато краще, якщо різьблення буде і на гермобоксі, і на корпусі камери. Це дасть вам більше можливостей – знімати у боксі та без нього, щоб записати звук.

Варто зазначити, що на можливості кріплення камери може сильно впливати її форма.

Багато камер мають дистанційний пульт управління. Де б ви не закріпили камеру – на шоломі чи кермі мотоцикла – оперування командами має бути легким та простим. У небезпечних ситуаціях ніщо не повинно відволікати вас від керування мотоциклом та контролю над тим, що відбувається. Наявність дистанційного пульта дозволяє передати керування іншій людині, у той час як камера вестиме запис з вашого мотоцикла або екіпірування. Деякі моделі пропонують пульт управління на кшталт наручного годинника, це дуже зручно. Важливе зауваження – як на пульті, так і на камері для кожної команди, таких як запис відео, стоп, фото, повинна бути передбачена окрема кнопка. Ваші пальці повинні легко та інтуїтивно знаходити клавіші керування.

Щодо того, чи обов'язково екшн-камері мати LCD-дисплей для перегляду зйомки, думки розходяться. Хтось вважає, що дисплей зайвий – під час руху на великій швидкості потрібно стежити за керуванням мотоцикла, а не за тим, яку знімає область камера. Якщо камера укріплена на шоломі – зона огляду визначається поворотом голови. Дисплей додає вагу та розмір, а для екшн-камери компактність є найважливішим показником. Не зайве додати, що дисплей збільшує навантаження на джерело живлення, і камера з дисплеєм потребує більш частого підзаряджання. Іноді це створює великі незручності.

Прихильники дисплея заперечують, що ситуації бувають різними і доводиться знімати в різних умовах. Не виставивши кадр у потрібному напрямку, можна замість мотогонки зняти сусідній кущик. Ще одна переконлива причина мати дисплей – можливість одразу переглядати знятий матеріал. Далеко від цивілізації не завжди можна швидко дістатися до комп'ютера. Іноді, якщо зйомка ведеться у рамках навчального процесу, аналіз відзнятого матеріалу треба проводити одразу на місці. Крім того, дисплей суттєво полегшує керування камерою – налаштувати режими та функції, переглянути папки з файлами, видалити непотрібні.

Якщо з приводу необхідності дисплея у вас немає однозначного рішення, а хочеться мати вибір та простір для маневру – ідеальним варіантом буде камера зі знімним дисплеєм. Ви отримуєте всі переваги роботи з дисплеєм - зможете налаштовувати кадр, переглядати відео. Якщо він не потрібен у цей момент, його можна прибрати, щоб не заважав і не завантажував батарею. Можна спочатку налаштувати кадр, потім зняти дисплей та прикріпити замість нього ще одну батарею, щоб продовжити час роботи камери.

Заряджає батареї та акумулятори. У похідних умовах, далеко від цивілізації або під час тривалих зйомок змагань та тренувань, часто гостро постає питання енергоємності обладнання. Скільки чудових моментів було втрачено для зйомки тільки тому, що батарейка «здохла» в самий невідповідний момент!

Приблизно половина представлених на ринку екшн-камер живиться від вбудованого акумулятора. Більшість моделей оснащені літієво-іонним акумулятором об'ємом 1100 мА/год. Без заряджання такий акумулятор забезпечить 2 години безперервної зйомки. Це за середньої температури повітря – на морозі він розряджається набагато швидше, це треба пам'ятати під час зимових зйомок. Якщо потрібно більше часу безперервної зйомки, потрібно або шукати камеру з потужнішим акумулятором, або встановлювати додаткові джерела живлення. Хоча, економічність і зручність акумуляторів ніхто не заперечує, камери, що працюють з батарей, мають свої переваги. На виїзді, коли немає можливості постійно заряджати камеру, достатньо взяти з собою кілька комплектів батарейок та змінювати їх у міру витрачання.

Вибираючи екшн-камеру, зверніть увагу, чи передбачена можливість приєднувати додаткову знімну батарею. Так ви зможете при необхідності збільшувати час зйомки вдвічі.

Якщо говорити про підзарядку, завжди вибирайте камеру з можливістю заряджати від USB-порту, і від мережі в 220V. Перевірте, чи укомплектована вибрана камера адаптером для мережі та USB-зарядженням. Такий комплект найбільш зручний та універсальний. Електро розетку в подорожі не завжди можна знайти поблизу, але прив'язка тільки до USB-зарядки теж виявляється не найкращим варіантом. Ноутбук не завжди зручно брати із собою, він теж може розрядитися, та й зарядка через USB-порт триватиме довше.

Якщо ваша екстрим-камера оснащена повним пакетом – дві батарейки (основна та додаткова) та два види зарядки – ви зможете заряджати їх одночасно від двох джерел.

Підведемо підсумки. Говорити про переваги та недоліки різних моделей і марок екстремальних відеокамер можна до нескінченності, тим більше що ринок постійно поповнюється новими пропозиціями. Проте, основні критерії вибору визначити нескладно:

  • Найкраща для ваших цілей якість запису – роздільна здатність, швидкість зйомки, кут огляду, система стабілізації зображення та шумозаглушення.
  • Максимальна захищеність корпусу та механізму камери – стійкість до ударів та вібрацій, водонепроникність, герметичність.Наявність гермобоксу для екстремальної зйомки.
  • LCD-дисплей, бажано знімний.
  • Дуже зручно оперувати клавішами, дуже добре, якщо є дистанційний пульт управління.
  • Ємність батарей та акумуляторів, види підзарядки, можливість приєднання додаткових джерел живлення.
  • Типи кріплень, розташування різьблення кріплення на камері та гермобоксі.

Неплохим бонусом будет предусмотренная в интерфейсе возможность настраивать параметры видеозаписи вручную – так вы сможет точно подстраивать возможности камеры для каждого вида съемки.

В целом качественная камера последнего поколения дает своему владельцу почти неограниченные возможности. Экшн-камеру можно крепить на шлем, на пояс, на грудь или на руку, а также на руль мотоцикла или любое другое место, в зависимости от того, какой ракурс хотите снять.

Съемку можно вести самостоятельно, можно поручить ее партнеру, который будет двигаться параллельно с вами, а можно укрепить камеру на себе или своем мотоцикле, а пульт управления передать коллеге.

Вы можете запечатлеть свои приключения в любую погоду – под дождем, снегопадом, в воде, на жаре и на морозе. Ваша камера сможет пережить множество приключений и остаться невредимой. Даже уронив ее в воду или потеряв на большой скорости, достаточно найти и почистить от грязи – и ваш верный друг снова в строю. Хотя, потерять эту вещь не так-то просто – крепления очень надежные. Так что все ваши кульбиты и головокружительные трюки экшн-камера совершит вместе с вами и запечатлеет навеки.

відгук керівника
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
Задати питання
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
передзвоніть мені
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону

Кошик покупок

{{product.name}}
{{product.quantity}}
+
Передзамовлення
{{product.price_old}}
{{product.price}}
{{product.total}} грн
Ви заощаджуєте {{product.total_sale}} грн !
Всього на суму: {{total}} грн
Швидкий заказ

Замовлення відправиться відразу в обробку, а всі деталі ви обговоріть з менеджером

або