МОТОБЛОГ

Як правильно підібрати головний захист для мотоцикліста

22.08.23, 16:16

Шолом зазвичай купують разом з мотоциклом, скутером чи байком. Адже їздити без екіпірування не лише небезпечно, а й незаконно. Щоб купити якісний шолом, необхідно знати, який підійде саме вам, виходячи з ваших потреб та смаків. Інтернет-магазин Мотостайл пропонує сертифіковані шоломи від кращих світових виробників.

Які види мотошоломів існують?

Мотошолом - відносно новий винахід, йому всього 70 років. Його поява коштувала людству безліч життів мотоциклістів. Сучасні шоломи - це зручні та безпечні елементи захисту, які підбирають, виходячи з того, де і на якій швидкості планується їздити.

Усі шоломи поділяються на 5 типів:

  1. Інтеграл
  2. Модуляр
  3. Кросовий
  4. Каска
  5. Три чверті

Мотошолом-інтеграл - це закритий шолом, що має максимальний рівень безпеки. Конструкція передбачає цілий спектр додаткових опцій, таких як можливість використання переговорного пристрою. До переваг закритого шолома слід віднести й низький рівень шуму, що дозволяє максимально зосередитись на дорозі. Підходить для всіх типів мототехніки. Інтегралами користуються як райдери-початківці, так і досвідчені байкери. 

Мотошолом-модуляр або шолом-трансформер, який легко змінює конфігурацію на “три чверті”, “інтеграл” чи dual sport. Забезпечує менший рівень захисту. Слабке місце - щелепа. Ця рухома частина шолома може не витримати прямого удару при ДТП. Модуляр зручний у використанні. Його не знімають, щоб випити філіжанку кави чи порозмовляти з другом на заправці. Та до цього слід додати, що модуляр має більший рівень шуму, суттєву вагу й високу ціну.

Мотошолом кросовий створений для тих, у кого мотоцикл ендуро або квадроцикл. Це ідеальний захист для їзди полями і лісами, та в умовах міста він буде лише заважати. В кросових шоломах надзвичайно хороша вентиляція, адже голова мотоцикліста, що повільно їде вовчими стежками, має добре обдуватись. Якщо ж мчати автобаном у такому шоломі, то на швидкості від 120 км можна добряче замерзнути.

Мотошолом відкритий - гарна модель, у якої відсутня передня нижня частина. Виглядає дорого й багато, тому її часто купують володарі Harley та інших недешевих мотоциклів. Такі шоломи не захищають щелепу, через що ними варто користуватись лише для коротких поїздок містом на невеликій швидкості.

Мотошолом-каска - це шолом для любителів вітру в обличчя і мушок в бороді. Надає ефект повної присутності в кожній миті поїздки. З цього шолома ви не визираєте, як з інтегралу, проте він захищає не обличчя, а лише верхню частину голови. Якщо вам кортить їздити без шолома, але ви боїтесь штрафів, можете купити “половинку”.

Що слід врахувати при купівлі мотошлема?

Тип. Не варто купляти модель, тільки тому, що вона гарна, чи підходить по стилю до мотоцикла. Вона має враховувати його особливості і забезпечувати максимальний захист голови.

Розмір. Навіть якщо у вас уже був мотошолом, й ви вирішили придбати новий від іншого виробника, варто його попередньо приміряти. Розмірна сітка мотошоломів виглядає так:

Колір. Шолом темного, а особливо чорного кольору не підійде для використання в спеку. Краще придбати модель білого чи сріблястого кольору. Яскраві люмінесцентні кольори добре видно в сутінках та у темряві.

Матеріал. Шоломи з композитного матеріалу більш легкі та безпечні. Термопластик важкий, крихкий, але недорогий. Який краще купити, вирішувати вам. 

Вентиляція. Оцініть кількість та якість вентиляційних отворів. Дуже добре, якщо вентиляція шолома піддається регулюванню. 

Застібка. На мотошоломи зазвичай встановлюють застібки двох типів: мікрометричні та D-ring. Перша зручніша у використанні, та може розстебнутись у ДТП. Другий тип застібок досить надійний, тому якщо вам потрібна максимальна безпека, краще брати D-ring.

Приміряння мотошолому

Щоб вибрати хороший шолом, варто приміряти його перед купівлею. Тому краще купувати його в офф-лайн магазинах, або з доставкою у пункт видачі з можливістю примірки.

У різних виробників шоломи одного розміру можуть відрізнятись. Щоб зрозуміти, чи зручним буде шолом, його треба повністю надягнути й застебнути. При цьому верхня частина має торкатись маківки. При надяганні шолома відчуваєте хоча б мінімальний дискомфорт? Візьміть іншу модель чи розмір.

Шолом завеликий, якщо:

Надягнувши шолом, погляньте, чи добре вам видно крізь скло. Зображення має бути чітким.

Знайшли ідеальний шолом? Надягніть і побудьте у ньому кілька хвилин. Якщо він тисне на якусь частину голови, краще поглянути на інші моделі. Також радимо придбати підшоломники.

У магазині motostyle ви можете придбати чоловічі, жіночі і дитячі елементи екіпіровки.

відгук керівника
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
Задати питання
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
передзвоніть мені
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону

Кошик покупок

{{product.name}}
{{product.quantity}}
+
Передзамовлення
{{product.price_old}}
{{product.price}}
{{product.total}} грн
Ви заощаджуєте {{product.total_sale}} грн !
Всього на суму: {{total}} грн
Швидкий заказ

Замовлення відправиться відразу в обробку, а всі деталі ви обговоріть з менеджером

або