МОТОБЛОГ

Як правильно падати з мотоцикла?

02.10.19, 14:51

Падіння з мотоцикла: як правильно падати з мотоцикла і що робити після падіння

Мотоцикл - це не тільки свобода, рух, море емоцій і завжди нові перемоги, а ще, це небезпека, ризик падінь і зіткнень. Далекі від байкерського руху вважають, що кожне падіння мотоцикліста обов'язково приносить серйозні травми або навіть закінчується летальним результатом. Насправді, досвідчені райдери стверджують, що потрібно просто знати, як правильно падати з мотоцикла, щоб захистити себе від серйозних травм.

5 правил, як себе захистити під час падіння з мотоцикла

  1. Хороше мотоекіпірування і захист. Перш ніж сідати за кермо, необхідно подбати про екіпіровку. Це шолом, мотокуртка, мотоштани, мотоботи, налокітники, наколінники і рукавички. Хорошим захистом стане і щільний комбінезон зі спеціального текстилю або грубої натуральної шкіри.
  2. Падіння на спину. Виробники мотоекіпіровки роблять найбільш захищеною спину і хребет. Тому завжди намагайтеся падати на спину. Такий маневр допоможе запобігти струсу мозку, серйозному пошкодженню кінцівок та обличчя.
  3. Групуйтеся перед падінням. При зіткненні або різкому гальмуванні необхідно якомога щільніше притиснути кінцівки до тулуба, зводячи до мінімуму тертя при ковзанні. Правильне і своєчасне групування допоможе вберегти руки і ноги від безлічі переломів, а тулуб - від травм. Особливо небезпечне падіння через кермо, оскільки висока ймовірність зіткнення з мотоциклом. Руки можна трохи відхиляти від тіла, щоб потихеньку знижувати інерцію.
  4. Відпускайте кермо. Якщо ви бачите, що падіння не уникнути - кидайте кермо. Найгірший результат - потрапляння людини під мотоцикл. Мало того, що великий ризик переломів кінцівок, так ще й важкий байк збільшить силу тертя. Пілоту не уникнути серйозних ран і великих опіків.
  5. Постарайтеся розслабитися. Напружені м'язи гірше поглинають енергію удару, в результаті чого, людина отримує більш серйозні травми при падінні з мотоцикла. Як би це не було складно, постарайтеся максимально розслабитися після початку ковзання. Згадайте ситуації, коли люди в стані алкогольного сп'яніння відбувалися легкими подряпинами під час падінь з висоти, а тверезі - більш серйозними переломами. Вся справа в розслаблених м'язах.

Що робити після падіння?

Під час падіння мотоцикліст дезорієнтується. Людина не завжди може зрозуміти, закінчилося ковзання, чи ні. Тому фахівці рекомендують одразу не вставати, а порахувати до 20. Саме такий час потрібен для зупинки навіть найтривалішого ковзання.

Вставати потрібно повільно, оскільки під час падіння організм викидає адреналін, що приглушує біль. Мотоцикліст може неправильно оцінити масштаб ушкоджень. Спочатку підніміть голову, потім поворушіть кінцівками. Постарайтеся оцінити реакцію організму на рухи та рівень больових відчуттів. Якщо десь відчувається тепло - найімовірніше, це кровотеча. Обов'язково огляньте цілісність екіпіровки. Пам'ятайте, що в стані шоку не завжди можна адекватно оцінити ступінь пошкоджень, а це часто призводить до більш серйозних наслідків.

Профілактика падінь

Ніхто не застрахований від падінь з мотоцикла. Але про власну безпеку та запобігання серйозним пошкодженням забувати не можна.

  1. Встановіть обмежувальні дуги або слайдери на боки байка, щоб не допустити великий кут нахилу.
  2. Не ігноруйте мотоекіпіровку та захист.
  3. Уникайте небезпек.
  4. І головне, пам'ятайте, як правильно падати з мотоцикла!
відгук керівника
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
Задати питання
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону
Введіть повідомлення
передзвоніть мені
Введіть ім'я
Введіть коректний номер телефону

Кошик покупок

{{product.name}}
{{product.quantity}}
+
Передзамовлення
{{product.price_old}}
{{product.price}}
{{product.total}} грн
Ви заощаджуєте {{product.total_sale}} грн !
Всього на суму: {{total}} грн
Швидкий заказ

Замовлення відправиться відразу в обробку, а всі деталі ви обговоріть з менеджером

або